Historie oddílu

Stručná oddílová historie v datech:

30.4.1988 šestice hochů založila náš oddíl na tábořišti 18-tky v údolí Moravice kousek od Žimrovic.

Leden 1990 Snaha zapojení oddílu do skautské organizace

27.2.1990 se stáváme 3.skautským oddílem v Opavě

V  září 1993 jsme pro velkou oddílovou krizi členské základny vytzvořili smíšený, takzvaný koedukovaný oddíll

Podzim 1996 dochází z důvodu koedukace a shodnosti označení čísla oddílu s 3.dívčím oddílem v Opavě k přečíslování. Stáváme se tak 33.koedukovaným oddílem Mikan v Opavě.

Od roku 2003 se staráme o vlastní táborovou základnu patřící našemu středisku Opava - Jih.

Dnes má oddíl působnost přes dvacet let, a doufáme že to tak bude pokračovat. 

Historie táboru

1989 – TÁBOR TRAPASNICKÝ  (Pocheň u Vrbna, 10  táborníků)                 

Soutěž družin ani jednotlivců se nekonala.                                                         

1990 – TÁBOR ŠÍLENÉHO DOKTORA  (Údolí Černého čápa,  23  táborníků)

CTH: Expedice Huascarán…. 1. Káňata, 2. Vlci, 3. Bobři, 4. Šakali

VLAJKA ČISTOTY: Luďa + Číňan (C)

1991 – TÁBOR ŠEDIVÉHO NEBE (Kyselka, 23 táborníků)

CTH: Zlatokopecké Sacramento…. 1. Vlci, 2. Šakali, 3. Káňata, 4. Bobři

13-BOJ: 1. Bystrouš (C), 2. Blesk (V) 3. Muzikant (S)

KUCHYŇ: 1. Káňata, 2. Vlci, 3. Šakali, 4. Bobři

VLAJKA ČISTOTY: Tučňák + Lukáš (V)

1992 – TÁBOR  (Lesní základna, 21 táborníků)

CTH: Poklad Černého delfína …. 1. Káňata, 2. Šakali, 3. Vlci, 4. Bobři

13-BOJ: 1. Lukáš (S), 2. Tučňák (V) 3. Luďa (C)

KUCHYŇ: 1. Bobři, 2. Vlci, 3. Káňata, 4. Šakali

VLAJKA ČISTOTY: Petr + Lukáš (S)

1993 – TÁBOR

CTH:

13-BOJ:

KUCHYŇ:

VLAJKA ČISTOTY:

1994 – TÁBOR MARODŮ (Lesní základna, 32 táborníků)

CTH: Dobyvatelé staré Číny…. 1. Káňata, 2. Šakali, 3. Vlci

13-BOJ: 1. Rybana (C), 2. Zajíc (S) 3. Vaťák (C)

KUCHYŇ: 1. Káňata, 2. Šakali, 3. Vlci

VLAJKA ČISTOTY: Barvička + Klíštěna (V)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Kosťa (C)

1995 – TÁBOR MĚSÍČNÍCH NOCÍ (Lesní základna, 28 táborníků)

CTH: Po stopách rytíře Lapky z Emilštejna…. 1. Šakali, 2. Vlci, 3. Káňata

13-BOJ: 1. Zdeněk (V), 2. Berča (S) 3. Stromeček (C)

KUCHYŇ: 1. Vlci, 2. Šakali, 3. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Barvička + Berča (S)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Zdeněk (V)

1996 – TÁBOR MAYŮ (Bárnov, 24 táborníků)

CTH: Mayové…. 1. Káňata, 2. Šakali, 3. Bobři,  4. Vlci

13-BOJ: 1. Tom (C), 2. Berča (V) 3. Miky (S)

KUCHYŇ: 1. Bobři, 2. Šakali, 3. Vlci, 4. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Berča + Ajna (V)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Tom (C)

1997 – TÁBOR KOMÁRŮ (Čertí díra, 26 táborníků)

CTH: Příchod Slovanů…. 1. Šakali, 2. Káňata, 3. Vlci 4. Bobři

13-BOJ: 1. Tom (C), 2. Berča (V) 3. Roman (C)

KUCHYŇ: 1. Bobři, 2. Vlci, 3. Šakali, 4. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Tom + Roman (C), Berča + Mimi (V + S)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Soptík (S)

1998 – TÁBOR POHODY (Lesní základna, 24 táborníků)

CTH: Poklad Černého delfína….1. Bobři, 2. Vlci, 3. Káňata, 4. Šakali

13-BOJ: 1. Roman (C), 2. Tom (C), 3. Karmen (S)

KUCHYŇ: 1. Vlci, 2. Šakali, 3. Bobři,  4. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Karmen + Berča (S+V)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Roman (C)

1999 – TÁBOR ŠÍLENÉHO FARAONA  (Lesní základna, 23 táborníků)

CTH: Hrobka Rastafa VIII. …. 1. Šakali, 2. Bobři, 3. Vlci, 4. Káňata

13-BOJ: 1. Berča (V), 2. Karmen (S), 3. Klíštěna (S)

KUCHYŇ: 1. Vlci, Šakali, 3. Bobři, 4. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Karmen + klíštěna (S)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Effi (V)

2000 – TÁBOR HUSITŮ (Lesní základna, 26 táborníků)

CTH: Husité…. 1. Bobři, 2. Káňata, 3. Šakali, 4. Vlci

13-BOJ: 1. Effi (C), 2. Soptík (C), 3. Čiko (B)

KUCHYŇ: 1. Káňata, 2. Vlci, 3. Šakali, 4. Bobři

VLAJKA ČISTOTY: Čiko (B)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Slepýš (V)

2001 – TÁBOR NA BAHNĚ (Něčín-Mlýnky,  29 táborníků)

CTH: Na Olymp… 1. Šakali, 2. Bobři, 3. Káňata, 4. Vlci

13-BOJ: 1. Soptík (S), 2. Colombo (B), 3. Upír (C),

KUCHYŇ: 1. Šakali, 2. Káňata, 3. Vlci, 4. Bobři

VLAJKA ČISTOTY: Soptík (S)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Kuře (S)

2002 – TÁBOR SVATÉHO GRÁLU  (Lesní základna, 30 táborníků)

CTH: Cesta za svatým grálem…. 1. Šakali, 2. Káňata, 3. Bobři, 4. Vlci

13-BOJ: 1. Colombo (B), 2. Jirka (B), 3. Magda (V)

KUCHYŇ: 1. Šakali, 2. Káňata, 3. Vlci, 4. Bobři

VLAJKA ČISTOTY: Eli + Karolína (S+V)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Jirka (B)

2003 – TÁBOR ZÁŘÍCÍHO (Štěrkovka, 27 táborníků)

CTH: Příchod bohů … 1. Šakali, 2. Bobři, 3. Káňata, 4. Vlci

13-BOJ: 1. Agi (S), 2. Datel (C), 3. Terka (S), 4. Pipin (C)

KUCHYŇ: 1. Káňata, 2. Šakali, 3. Bobři, 4. Vlci

VLAJKA ČISTOTY: Agi + Terka (S)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Datel (C)

2004 – TÁBOR IROKÉZŮ (Štěrkovka, 20 táborníků)

CTH: Hiawatha ….. 1. Šakali, 2. Káňata, 3. Bobři, 4. Vlci

13-BOJ:  1. Mili (C), 2. Pavla (S), 3. Terka (S)

KUCHYŇ: 1. Šakali, 2. Bobři, Káňata, 4. Vlci

VLAJKA ČISTOTY: Pavla + Mili (S + C)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Mili (C)

2005 – SOUMRAK BOHŮ (Štěrkovka, 22 táborníků)

CTH: Soumrak bohů … 1. Káňata, 2. Šakali, 3. Vlci

13-BOJ: 1. Mili (C), 2. Pavla (S), 3. Anička , Michal (S, V )

KUCHYŇ: 1. Šakali, 2. Káňata, 3. Vlci

VLAJKA ČISTOTY: Mili (C)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Michal (V)

2006 – TÁBOR ALINACE SVĚTŮ (Štěrkovka, 25 táborníků)

CTH: Hvězdná brána…..1. Šakali, 2. Vlci, 3. Káňata, 4. Bobři

13-BOJ: 1. Anička (S), 2. Pipin (C), 3. Michal, Vojta (B)

KUCHYŇ: 1. Šakali, 2. Káňata, Vlci, 4. Bobři

VLAJKA ČISTOTY: Zuzka + Nikol (C)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Anička (S)

2007 – TÁBOR MAFIÓSSO (Štěrkovka, 30 táborníků)

CTH: Combatimento su Cittá…..1. Šakali, 2. Bobři, 3. Káňata, 4. Vlci

13-BOJ: (Trideci esperimento individuo) 1. Ferda (S), 2. Anička (B), 3. Pavla (S)

KUCHYŇ: (Cucina servizio) 1. Šakali, 2. Bobři, Vlci, 4. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Pavla + Anička (C)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Ferda (S)

2008 – TÁBOR S ŠAVLÍ DO STŘEDU ZEMĚ (Štěrkovka, 35 táborníků)

CTH:   Cesta do středu země…..1. Bobři, 2. Šakali, 3. Vlci, 4. Káňata

13-BOJ:  I. kategorie (6-11 let) 1. Mrož (K), 2. Honza F. (B), 3. Tomáš (V)

               II. kategorie (12-15 let) 1. Anička (Š), 2. Ferda (Š), 3. Kejchal (K)                    

KUCHYŇ: 1. Šakali, 2. Káňata a Bobři, 4. Vlci

VLAJKA ČISTOTY: Anička (Š)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Kuba (B)

2009 – TÁBOR TLUSTÉ BERTY A JEJÍ DÍRY (Štěrkovka, 38 táborníků)

CTH:   Těžký život námořníka…..1. Bobři, 2. Šakali, 3. Káňata, 4. Vlci

13-BOJ:  I. kategorie (6-11 let) 1. Kája (V), 2. Vojta H. (K), 3. Franta (Š)

               II. kategorie (12-15 let) 1. Kiki (B), 2. Ferda (Š), 3. Zuzka (K)              

KUCHYŇ: 1. Bobři, 2. Šakali, 3. Vlci, 4. Káňata

VLAJKA ČISTOTY: Zuzka (K) + Katka H. (K)

NEJLEPŠÍ TÁBORNÍK: Kiki (B)