2006                                                                                     

Vydali jsme se tedy na cestu přes Ostavici za pěkného slunného počasí, až nad míru teplého. Šli jsme po turistické vedoucí z Frýdlantu na Lysou horu. Po pár kilometrech jsme narazila na první studánku kde jsme se zastvily a osvěžilipříjemně chladnou vodou. Po krátkém odpočinku jsme začali stoupat dále, cesta začala čím dál vícé stoupat a takjsme začaly vystupovat do vyších míst. Když jsme došli na loučku asi tak 2km před Ivančenouzastavili jsme doplnili tekutiy a začali se převlíkat do krojů.

(v dáli jen náš cíl)

Z loučky jsme pak šli společně v krojích až k mohyle. Na této cestě jsme přeskakovali dokonce i pár zmijí.

(mohyla)

Na Ivančeně jsme si udělaly větší pauzu a každý položil svůj kamen na mohylu, prohlédly jsme si všedchny pamětní kameny a dokonece jsme našli i jeden z našeho oddílu z roku 1994 co ho tam vynesl Čampul a Rada. Po tomto zkoumaní jsme putovali dále.

společné foto u Mohyly (Ivančena)

z leva horní řada: Milan, Michal, Špača, Vojta, Anička a Pavla

z leva spodní řada: Míša, Zdeněk, Kiki, Paul Black, Kejchal

(výšlam z Ivančeny na Lysou horu)

Dalším hlavním cílem byl vrchol Lysé hory, na který jsme vylezly kolem pul 2. Zde jsme naraziili na občerstvení a množství lidí (byla tu pořádána nějaká sokolská slavnost). Po malém pookřátí jsme začali pomalu scházet do Ostravice, cestu jsme z malými zastávkami zvládly úspěšně. Před Ostravicí  jsme ještě doplnili své bandasky vodou ze studánky. V Ostravivi jsme nastoupili na vlak který nas dovezl do Ostrava-Kunčice a tam jsme bohužél čekali na další vlak přes hodinu. Avšak jsme do Opavy dojeli zdárně a příjemně unaveni.

pohled z lysé hory

      Zpět